Czy filtracja wody jest konieczna?

Czysta woda z kranu – jak filtrować wodę
Październik 5, 2018
Czy warto kupować dzbanek filtrujący?
Październik 17, 2018

Czy można pić wodę bezpośrednio z kranu? Oczywiście, że tak! Coraz bardziej jesteśmy nawet do tego zachęcani, a przedsiębiorstwa wodociągowe chwalą się zaawansowanymi technologiami, które umożliwiają bezpieczne jej spożywanie. Woda prosto z kranu jest jednak nieraz niesmaczna. Jej filtrowanie nie jest konieczne, jest jednak wysoce wskazane. Poniżej kilka przykładów, dlaczego.

Lepszy smak, lepsza jakość

Chyba niewiele znalazło by się osób, które w 100% przyznałyby, iż kranówka płynąca u nich w domach jest naprawdę smaczna. Woda ta posiada w sobie powiem wiele składników, pierwiastków i związków, które zmieniają jej smak. Dzbanki filtrujące to świetny sposób na usuwanie z niej obecności oraz posmaku chloru, żelaza, metali ciężkich (np. miedzi czy ołowiu). Picie wody przefiltrowanej to więc gwarancja stu procentowanego bezpieczeństwa, gdyż mamy pewność, iż jest ona całkowicie oczyszczona. Zaleca się oczyszczanie wody nie tylko tej, którą będziemy bezpośrednio spożywać, ale także tą, którą będziemy wykorzystywać do gotowania, robienie przetworów czy do użycia w żelazkach, ekspresach do kawy czy innych urządzeniach.

Dzbanki filtrujące działają bowiem na kilka sposobów:

  • zmiękczają wodę, usuwają wapń- woda staje się smaczniejsza i „bezpieczna” dla grzałek np. w czajnikach
  • usuwają żelazo
  • woda staje się bardziej przejrzysta- w filtrach zatrzymywane są różnego rodzaju większe zanieczyszczenia
  • demineralizują wodę usuwając z niej nadmiar soli,
  • dezynfekują wodę- woda pozbawiana zostaje obecności bakterii, zarazków i mikroorganizmów.

Zdrowa inwestycja

Kupno dzbanka filtrującego to nieduży koszt- oczywiście zależnie od wybranego modelu. Raz na jakiś czas musimy także wymienić filtr oczyszczający wodę, ale koszty nie są wysokie i bardzo szybko zostaną zwrócone. Taka inwestycja zawsze jest opłacalna- pieniądze wydane jednorazowo na dzbanek i raz na jakiś czas na filtry są zawsze mniejsze niż kwoty wydawane na wodę butelkowaną. Przede wszystkim jest to zaś inwestycja bezcenna- inwestycja we własne zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok