Czy warto kupować dzbanek filtrujący?

Czy filtracja wody jest konieczna?
Październik 12, 2018
jak filtrować wodę prosto z kranu
Jak prawidłowo filtrować wodę prosto z kranu
Październik 23, 2018

Dzbanki filtrujące zyskują coraz większą popularność, a coraz więcej osób wybiera picie kranowej, przefiltrowanej wody zamiast kupować wodę butelkowaną. Czy jest to zdrowsze i tańsze? Jakie zalety mają dzbanki filtrujące i czy warto dokonać zakupu takiego dzbanka?

Jak działa dzbanek filtrujący

Dzbanki filtrujące wodę mają bardzo prostą budowę. Składają się z pojemnika na wodę nieprzefiltrowaną, filtra oraz pojemnika na wodę przefiltrowaną. Producenci, jak np. DAFI, oferują dzbanki o bardzo ciekawych kształtach, które jednocześnie pozwalają serwować zdrową i smaczną wodę w eleganckiej formie. Woda z takiego dzbanka nadaje się idealnie zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do gotowania czy przygotowywania potraw. Jest także zalecana do używania jej w ekspresach, żelazkach czy czajnikach, ponieważ pozbawiona kamienia przedłuża życie tych urządzeń. Jak działają filtry? W pojemniku filtra znajdują się dwa składniki- węgiel aktywny oraz żywica jonowymienna. Węgiel jest idealny w usuwaniu z wody kranowej chloru i jego pochodnych oraz podnoszeniu jej walorów smakowych. Żywica zaś ma właściwości usuwania metali ciężkich jak ołów czy miedź, a także zmiękcza wodę.

W trosce o środowisko

Żyjemy w czasach, w których jesteśmy coraz bardziej świadomi naszej odpowiedzialności za środowisko naturalne, które jest niestety mocno zdegradowane. Plastik jest wynalazkiem, który środowisku zagraża w sposób szczególny. Odpady PET możemy bardzo łatwo eliminować ze swojego gospodarstwa domowego. Pierwszym i bardzo znaczącym krokiem będzie zastąpienie wody butelkowanej wodą kranową, która uzdatnić można za pomocą dzbanków. To w skali miesiąca ogromna „przysługa” dla środowiska, a także dla portfela. Filtrując wodę, która płynie w naszych kranach kosztuje nas ona średnio ok. 0.20 zł za litr, zaś 1,5 litra wody ze sklepu to koszt nawet 2 zł. Rachunek jest więc prosty! Nie musimy dźwigać wody ze sklepu, a mamy ją zawsze pod ręką. Używanie dzbanków filtrujących jest szczególnie opłacalne w domach, w których mieszkają małe dzieci, a domownicy lubią na co dzień pić dobrej jakości wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok