Czysta woda z kranu – jak filtrować wodę

Czy filtracja wody jest konieczna?
Październik 12, 2018

Kupowanie wody butelkowanej to już niemal przeżytek. Nie dość, że jest to drogi sposób na gaszenie pragnienia, to jest to także zwyczajnie szkodliwe dla środowiska. Zwiększanie odpadów PET to realne zagrożenie dla planety, z którym ta coraz gorzej sobie radzi. Dla barwnego przykładu można wspomnieć, iż u wybrzeży Oceanu Spokojnego dryfuje wyspa plastikowych śmieci, której powierzchnia równa się niemal powierzchni Francji! Jak więc pić wodę smaczną i być przyjaznym dla naszego środowiska naturalnego?

Prosty wybór- dzbanek!

Dzbanek filtrujący to bardzo proste urządzenia, które składa się z dwóch pojemników- na wodę niefiltrowaną i filtrowaną oraz z samego filtra. Filtr zaś (zależnie w jakim dzbanku) to połączenie aktywnego węgla z żywicą jonowymienną. Pozwala on na usunięcie z kranówki wszelkich zanieczyszczeń oraz na poprawę walorów smakowych wody. Filtrowana woda to także świetny sposób na ochronę domowych urządzeń małego AGD przed niszczeniem. Jest ona bowiem pozbawiona wapnia, który osadzając się w postaci kamienia w czajniku czy żelazku może doprowadzić do awarii urządzenia. Węgiel umieszczony w filtrze poprawia smak, niweluje przebarwienia i nieprzyjemny zapach wody wodociągowej. Węgiel ma bowiem bardzo duże właściwości absorpcyjne w stosunku do chloru i zanieczyszczeń organicznych jak pestycydy, węglowodory, detergenty, metale ciężkie.

Poprawiona jakość wody, realne oszczędności

Ale czy za pomocą dzbanka filtrującego można poprawić jakość wody, nie tylko ją oczyszczając? Odpowiedź brzmi- tak. Możliwe jest to za pomocą jonizacji wody, która ma na celu nadanie wodzie zdrowotnych właściwości. A teraz wyobraź sobie, ile jesteś w stanie oszczędzić w skali miesiąca! Otóż na filtrowanie wody przy pomocy dzbanka wydasz plus minus 15 zł- to koszt 1 filtra, który generuje dodatkowo około 15 g plastiku. Miesięczny koszt wody butelkowanej to około 120 zł, 100 butelek i ponad 2 kg plastiku.

Bądź eko- bądź zdrowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok